Werkgeluk als serieuze pijler in de ouderenzorg

Verslag | Congres Waardigheid en Trots 2025

Op maandag 30 juni waren we aanwezig op het congres Waardigheid & Trots voor de toekomst in Nieuwegein. Met ruim 1500 professionals uit de ouderenzorg was het een inspirerende dag vol ontmoeting, nieuwe inzichten en waardevolle gesprekken.

Workshop ‘Maak werk van je geluk’
Samen met Adrienne Nagtegaal van CuraMare verzorgden we vanuit Gelukzusters een goedbezochte inspiratiesessie over werkgeluk. De workshop ‘Maak werk van je geluk’ zat met 125 deelnemers helemaal vol. In deze sessie namen we deelnemers mee in de principes van werkgeluk en lieten we zien hoe kleine acties een groot verschil kunnen maken op de werkvloer.

Adrienne deelde haar ervaringen met het ambassadeurstraject dat zij bij CuraMare doorliep. Samen met haar organisatie investeerde zij in het structureel verbeteren van werkgeluk via een 12-maandenprogramma, gericht op verbinding, waardering en het goede gesprek in teams. Haar verhaal liet zien hoe werkgeluk geen los project is, maar een manier van werken die blijvend verschil maakt.

Geluktentoonstelling & Cookiekit
Bezoekers konden daarnaast kennismaken met onze Geluktentoonstelling en de ‘Let’s Talk Cookiekit’ – laagdrempelige tools om het gesprek over werkplezier en samenwerking op gang te brengen. Er werd gelachen, gedeeld en geluisterd. In slechts een paar minuten ontstonden er waardevolle gesprekken tussen mensen die elkaar nog nooit hadden ontmoet.

Een uitnodiging tot actie
Wat we vooral meenemen uit deze dag: er is veel energie, motivatie én urgentie om samen werk te maken van duurzame zorg. Maar dat vraagt om keuzes. Om mensen die het verschil durven maken. Niet morgen, maar vandaag.

We kijken terug op een prachtige dag, met veel betrokken deelnemers en waardevolle gesprekken. Met dank aan Adrienne, aan CuraMare en aan iedereen die erbij was.

Wil je weten wat het ambassadeurstraject of het 12-maandenprogramma voor jouw organisatie kan betekenen? Neem gerust contact met ons op. Samen bouwen we aan zorg die klopt – voor cliënten én voor de mensen die er werken.

Blijf op de hoogte

Wil je op de hoogte blijven van al het nieuws en de activiteiten van Gelukszusters? Meld je dan nu aan voor onze nieuwsbrief en andere relevante updates.

Uw e-mail wordt alleen gebruikt om u onze nieuwsbrieven te sturen. U kunt ten alle tijden afmelden.